Jokerit Petržalka pred novou sezónou

19. 8. 2018
JOKERIT

Žolíci pokračujú v omladzovaní kádra. Ohlásili zatiaľ príchod jedného zvučného mena.

Jokerit si po historicky najúspešnejšej sezóne leto poriadne užil, a od polovice júla už jeho hráči zarezávajú v letnej príprave. „Letná prestávka nebola dlhá, pretože sme tento rok hrali na naše pomery nezvyčajne dlho“ s úsmevom hovorí generálny menežér „žolíkov“ Andrej Augustín. „Letná príprava je naozaj tvrdá a teší ma, že chalani trénujú poctivo a chodí nás veľa. Boli veľké horúčavy ale musím povedať, že je to asi najtvrdšia príprava za posledné roky a zvládame to výborne.“ pokračoval Augustín.

Michal Huber dlho odolával ponuke Jokeritu, napokon sa však upísal na ročné hosťovanie
Michal Huber dlho odolával ponuke Jokeritu, napokon sa však upísal na ročné hosťovanie

Jokerit už ohlásil aj svoju prvú posilu a stal sa ňou útočník konkurenčného Ružinova, Michal Huber. „Miša poznáme dlho. Je to veľmi prospešný hráč pre mužstvo a práve takéto tipy hráčov hľadáme. Svopje zohráva aj fakt, že je Petržalčan. Vie dať gól a je skúsený. Do nášho mladého útoku prinesie pokoj a dynamiku.“ sľubuje si od príchodu Hubera menežér Petržalčanov. „Okrem Hubera sa obzeráme po posilách na pozíciu centra a aj v obrane. Z Nitry k nám príde Miroslav Gajdoš. Ukazuje sa zatiaľ veľmi dobre, je fyzicky dobre pripravený a dobrý bežec. ďalšie príchody by som nerád špecifikoval, sú v štádiu riešenia.“ Ako je to ale s odchodmi hráčov? Dlhšiu dobu sa šušká o tom, že Jokerit príde aj o stabilné opory posledných rokov. „Áno je to tak. Niektorí hráčí sú v štádiu rozhodovania sa o svojej budúcnosti, iní nám jasne povedali, že hrať nebudú. Musíme sa s tým vyrovnať. Určite už v drese Jokeritu neuvidíme veterána Branislava Vargu, ktorému by som aj touto cestou chcel poďakovať za všetko , čo pre náš klub v posledných rokoch urobil. Je to legenda SR hokejbalu a bude ho ťažké nahradiť. Verím, že ho diváci v budúcej sezóne v lige ešte uvidia. Určite ešte lige a niektorému z tímov má čo dať.“ oznámil prekvapujúcu novinku Augustín.

„Ďalšou stálicou, ktorú pravdepodobne v zápasoch už neuvidíme alebo uvidíme podstatne menej, je kapitán a skúsený obranca Michal Šúrek. Zatiaľ sme v štádiu, že ani netrénuje. Má svoju pevnú pozíciu vo vrcholovom vedení klubu a potrebuje si doriešiť súkromné veci. Potom sa všetko uvidí.“ Kto ale skúseného kapitána Jokeritu na tomto poste nahradí? „To si všetko v kľude preberieme. Nemusíme sa s tým ponáhľať. Myslím si, že nájdeme správneho adepta.“ pokračoval menežér Jokeritu. 

Kapitán Jokeritu Michal Šúrek sa v novej sezóne presúva na post jedného z asistentov hlavného trénera
Kapitán Jokeritu Michal Šúrek sa v novej sezóne presúva na post jedného z asistentov hlavného trénera

Nie je tajomstvom, že Bratislava prišla o svoje najvyťaženejšie ihrisko. Ako na to zareaguje Jokerit? „V Petržalke žiaľ nemáme alternatívu. Jedinou schodnou alternatívou je momentálne ihrisko v Ružinove. Verím však, že to nebude tak nadlho. Momentálne sme však nútení hrať tam. Určite však hľadáme a aj budeme hľadať cesty ako sa čím skôr do Petržalky vrátiť. Sme Petržalský klub a hrdo sa k tomu hlásime. Fungujeme na scéne už skoro 20 rokov a verím, že minimálne ďalších 20 budeme. Začali sme v 90. rokoch medzi panelákmi na ulici, keď sme hrali na bránky postavené z prepraviek na vajíčka a zo školských aktoviek. Minulú sezónu sme končili Play off pred stovkami divákov. Je to pre nás zaväzujúce. Robíme to aj pre našich fanúšikov, ktorí stále pribúdajú a to nás teší najviac. Kde nájdeme to pravé zázemie pre klub ako je Jokerit Petržalka, to ukáže čas. Ak to bude, musí to byť v Petržalke. Pretože tam sme doma.“ zakončil trošku tajomne Augustín.