Varga do Žiliny o návrat do Extraligy!

31. 10. 2022
Maxim Čajkovič

Zdroj : hockeyslovakia.vlcizilina.sk

Pred dvoma rokmi sa stal najlepším strelcom Slovenskej hokejovej ligy. Následne odišiel do HK Nitra a výkonmi na extraligových klziskách si v minulej sezóne vyslúžil aj pozvánku do reprezentácie. Teraz sa pridáva k vlčej svorke a netají sa gólovými i víťaznými ambíciami. Novou posilou ofenzívy Vlkov sa stal 27-ročný útočník Róbert Varga.

Robo, vitaj medzi Vlkmi. Ako sa zrodil tvoj príchod do Žiliny?

Keď sme sa v Nitre dohadovali na ukončení zmluvy, Fero (Skladaný) ma hneď kontaktoval. Síce to zopár dní trvalo, kým som sa rozhodol, ale nakoniec to dopadlo takto. Som rád, že tu môžem byť.

Mal si aj iné ponuky?

Áno, preto to chvíľu trvalo. Mal som ponuky z extraligy aj z SHL. Ale tá žilinská ma zaujala najviac. Myslím si, že sa tu tvorí niečo, čo môže fungovať aj v budúcnosti. Zavážilo, že Vlci chcú postúpiť do extraligy, že sa to tu buduje už nejaký ten rok. Zaujalo ma to a chcel by som klubu pomôcť k postupu.

S akými očakávaniami a ambíciami sem prichádzaš?

Očakávania sú tie najväčšie. O Žiline a o tom, ako to tu funguje, som totiž počul iba dobré veci. Čo sa týka ambícií, myslím, že všetci tu majú jednotný cieľ a tým je postup do extraligy.

Sledoval si v tejto sezóne výkony Vlkov, respektíve dianie v TIPOS SHL?

Jasné, sledujem tak výsledky extraligy, ako aj SHL-ky. Z výsledkov viem, že nie všetky zápasy boli ideálne, ale myslím si, že za nami je len prvá časť sezóny a všetko sa ešte môže zlepšiť. Napokon, najdôležitejšie je, ako to bude vyzerať v play-off.

V kabíne si sa zrejme zvítal s hokejovými známymi, však?

Áno, poznám tu zopár chalanov. S Koycom, napríklad, som bol v kontakte celý týždeň. Aj od neho som si zisťoval nejaké informácie ohľadom tunajšieho fungovania a hovoril mi dobré veci. Som rád, že niektorých chalanov po dlhom čase môžem vidieť opäť.

Na tréningu si si zopár cvičení skúsil s Michalom Klukom a vyzeralo to, že si ešte pamätáte na niekdajšiu hokejovú spoluprácu...

(Úsmev). Áno, s Miškom sme hrali v Topoľčanoch. Dnes sme spolu robili cvičenie 2 na 1 a dali sme nejaké góly. Nejakú spoluprácu si teda určite pamätáme.

Čo od teba môžu očakávať fanúšikovia?

Dúfam, že do tímu prinesiem góly a podporu ofenzívy. Ale takisto sa budem snažiť svojím prístupom na ľade pomôcť tímu čo najviac, aby sme dosiahli želaný úspech.