Preskočiť na obsah

ICE HOCKEY

TOP Stories

Martin Pospíšil sa dohodol na dvojročnom predĺžení zmluvy s klubom Calgary Flames, 

ktorý si ho počas NHL draftu v roku 2018 vybral v 4. kole z celkovej 105. pozície.

“Odkedy sme ho draftovali v roku 2018, v Martinovej hre sme videli obrovský herný rast a vyspelosť,” skonštatoval generálny manažér plameňov Craig Conroy a následne dodal: 

 “Martin sa stal významnou súčasťou nášho tímu a sme nadšení, že s ním máme zmluvu na ďalšie dva roky.”

Zvolenský rodák si platovo polepší, nový jednocestný kontrakt mu garantuje 1 milión amerických dolárov ročne. Od svojho debutu v najlepšej lige sveta, ktorý odohral 5. novembra 2023, je stálou súčasťou prvého tímu.

Hockey Adrián Holešinský

Adrián Holešinský podpísal v Plzni novú, lukratívnu zmluvu! 

PLZEŇ – Slovenský hokejový útočník Adrián Holešinský sa so svojím doterajším zamestnávateľom HC Škoda Plzeň dohodol na pokračovaní spolupráce o dva roky. Nový kontrakt mu vyprší po sezóne 2024/2025. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke. 

Holešinský prišiel do Plzne začiatkom novembra 2022 po vyše dvojročnom pôsobení v Nitre. V novom pôsobisku sa okamžite uchytil a pravidelne boduje. V úvodných 10 zápasoch získal 10 kanadských bodov za 4 góly a 6 asistencií.
„Už od začiatku je Adrián veľký prínos pre náš tím. Mali sme mimoriadny záujem, aby u nás pokračoval a preto som rád, že sme sa dohodli. Ide o výborného ofenzívneho hráča, ktorý nevypustí jediný súboj. Dobre číta hru, vie dať gól a aj ho pripraviť,“ povedal športový manažér klubu Tomáš Vlasák.
Spokojnosť v rozhovore pre klubovú stránku netajil ani bronzový medailista zo ZOH v Pekingu: „Od prvého dňa sa v Plzni cítim výborne. Moja priorita bola zostať v tíme na dlhší čas a keď prišla táto ponuka, neváhal som. Som rád, že mám moju najbližšiu budúcnosť vyriešenú, no zároveň je to záväzok voči vedeniu klub aj tímu, aby som bol každý deň jeho platná súčasť,“ poznamenal Holešinský.

Hockey Mário Grman

Mário Grman z fínskej Saipy do HPK

HÄMEENLINNA – Slovenský hokejový obranca Mário Grman zmenil pôsobisko v rámci najvyššej fínskej súťaže. Po dvoch sezónach v klube SaiPa Lappeenranta sa dohodol na pôsobení s HPK Hämeenlinna, s ktorým podpísal ročný kontrakt. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

„Mário je všestranný obranca s dobrou fyzickou stránkou a jeho morálka a tímové schopnosti sú na vysokej úrovni. Jeho silné stránky sú najmä v defenzívnej oblasti, ale dokáže podporiť aj útok. Je to tímový hráč, ktorý výborne doplní a vyváži našu obranu,“ povedal športový riaditeľ HPK Hämeenlinna Mika Toivola.
Grman odohral v sezóne 2020/2021 vo fínskej Liige 53 zápasov v drese SaiPa Lappeenranta, v ktorých si pripísal gól, päť asistencií, 50 trestných minút a 17 mínusových bodov. Druhýkrát v kariére štartoval na MS, na šampionáte v Rige nastúpil v šiestich dueloch, v ktorých získal asistenciu.

Hockey Michal Krištof

Michal Krištof, nová trojročná lukratívna zmluva v Kärpät Oulu! 

Michal prišiel do Kärpätu pred sezónou 2018/2019 z rodnej Nitry. V máji tohto roku sa predstavil na MS v pozícií prvého centra národného tímu.  “Uplynulá sezóna bola pre mňa výnimočná. Mal som veľké očakávania, ale keď som sa dostal do herného systému a zoznámil sa s tímom, všetko bolo skvelé. 

Bohužiaľ, nedosiahli sme na titul, ale v novej sezóne budeme mať ďalšiu príležitosť,” povedal Krištof. 
 „Keď Michal prichádzal do Oulu, dohoda znela na 1 rok + 1 rok opcia. Fíni ju mohli uplatniť do konca januára 2019, no uplatnili ju už v novembri, pretože boli s Michalom spokojní. Postupne sme sa dostali aj k rozhovorom o novej zmluve. Záujem tam bol spoločný a preto sme sa v priebehu dvoch mesiacov po skončení MS dohodli. Súčasťou zmluvy sú aj veci spojené s možným odchodom hráča do NHL a KHL. Michalovou prioritou je však teraz potvrdiť dobré meno z prvej sezóny a posunúť seba aj tím zase o krok vpred.“ povedal pre náš web majiteľ spoločnosti AA SPORTS MANAGEMENT Andrej Augustín. 

ICE HOCKEY

AA Sports Management je dlhodobo významným hráčom na slovenskom hokejovom trhu s unikátnym zameraním na vyspelé svetové hokejové krajiny a rozvoj talentu pre profesionálny hokej najvyššej úrovne. Nie kvantita, ale KVALITA je naším hlavným cieľom. Sme šťastní, že sme od roku 2007 mohli v kariére sprevádzať a podporiť desiatky reprezentantov Slovenska v rôznych vekových kategóriách, vrátane bronzových medailistov z Olympijských hier. Od roku 2020 sme súčasťou poprednej nadnárodnej spoločnosti  GOLD STAR HOCKEY 

Budúcnosť začínaš tvoriť dnes!

Pôsobíme vo všetkých najvýznamnejších hokejových svetových trhoch.

LET’S WIN

TOGETHER

AA SPORTS MANAGEMENT s.r.o.
Smolenicka 12, 
851 05 Bratislava
Office: Hraničná 18, 82105 Bratislava,

Ing. Andrej Augustín

CEO & Director,
Telefón: +421 903 169 337
Email: andrej.augustin@gmail.com

FOLLOW US

© 2023 AASM s.r.o.

design by @DorotaDesign